Norconsult har i sommer rekordmange sommerstudenter på jobb. Nærmere 140 studenter er i arbeid ved selskapets rundt 80 kontorer over hele landet.
Nylig samlet Norconsult sommerstudentene til årets sommerstudentdag, en dag fylt med faglig inspirasjon, aktiviteter og nettverksbygging på tvers av kontorer og fagområder. Tidligere i år ble Norconsult kåret til rådgiverbransjens mest attraktive arbeidsgiver i Universum Awards. Det er en anerkjennelse som også gjenspeiles i den store interessen blant studentene for å få sommerjobb i selskapet.
Jobberfaring fra oppdrag
– Vi er utrolig glade for å ha så mange dyktige studenter hos oss denne sommeren, som får verdifull jobberfaring fra oppdrag og prosjekter innenfor blant annet fornybar energi, samferdsel, bygg og industri. For oss er dette en viktig arena for å rekruttere fremtidige medarbeidere og gi unge muligheten til å påvirke hvordan vi bygger samfunnet, sier Marisa R. Retamar, konserndirektør HR i Norconsult.
Målet med den årlige sommerstudentdagen er å gi unge talenter realistisk innsikt i hvordan rådgiverbransjen jobber, og hvordan de selv kan bidra til fremtidens løsninger.
Andreas Manger Gilboe har sommerjobb ved Norconsults kontor i Ski, til daglig studerer han ved NMBU i Ås, hvor han etter sommeren starter på siste året av studiet.
– Min sommerjobb er på avdelingen Areal og eiendom, hvor vi jobber med grunnerverv. Hverdagen har hittil vært utrolig spennende og lærerik, samtidig har vi fått være med på flere sosiale arrangementer i avdelingen hvor det er lagt stor vekt på å skape en god team-følelse, sier Gilboe.
Han får støtte av Ingeborg Hasle Haslestad, som studerer byplanlegging på fjerde året ved NMBU
– Jeg jobber på Plan og Samferdsel ved Norconsults kontor på Hamar. Det har vært varierte arbeidsoppgaver som har gjort jobben enda mer givende. Her har jeg fått muligheten til å bidra inn i flere prosjekter, blant annet innenfor arealplan, veg og grunnerverv. Det er et godt fagmiljø på Hamar, og kollegaene er både hyggelige og inkluderende, sier Haslestad.
Byggenæringen er Norges største fastlandsnæring med rundt 400 000 medarbeidere fordelt på cirka 100 000 bedrifter. Samtidig står bransjen midt i store skifter knyttet til bærekraft, teknologi og kompetanse. Diskusjonen om kunstig intelligens (KI) står høyt på agendaen, både i arbeidslivsdebatten og i Norconsults fagmiljøer.
***
For ytterligere informasjon, vennligst kontakt:
Henrik Charlesen, leder for ekstern kommunikasjon i Norconsult, Henrik.Charlesen@norconsult.com
Om Norconsult
Norconsult er et ledende nordisk rådgiverselskap. Vi kombinerer ingeniørfag med arkitektur og digital kompetanse på tvers av små og store prosjekter i privat og offentlig sektor, innen infrastruktur, energi og industri, bygg, eiendom og arkitektur. Med hovedkontor i Sandvika og om lag 7 200 medarbeidere fordelt på over 140 kontorer i Norge, Sverige, Danmark, Island, Polen og Finland, kombinerer vi tverrfaglig kompetanse med lokal tilstedeværelse.